LOGO NY Umeå Yogaskola MOBIL

YINYOGA-WORKSHOP 25 NOV: MINDFULNESS

Yinyoga som också brukar kallas ”yoga för stela” är en mjuk yogaform där alla övningar praktiseras sittande eller liggande. Denna workshop ger teori om mindfulness och tips på enkla övningar som du kan använda dig av i din vardag för att vara mer närvarande i nuet.

Vi kommer att praktisera övningar för hela kroppen vilket medför att passet innehåller höftöppnare, ryggrads-utdragare, vridningar och övningar för att mjuka upp musklerna i ben och säte. Under passet stannar vi i varje position under en längre stund, 3–5 minuter, vilket ger möjlighet att släppa på spänningar både fysiskt och mentalt. Efter de fysiska övningarna praktiseras en mindfulnessmeditation och kvällen avslutas med en längre djupavslappning, Yoga nidra.

Under kvällen bjuds du på te och frukt och denna workshop passar både dig som är nybörjare och dig som har praktiserat yoga länge eftersom varje övning anpassas efter var och ens förutsättningar.

PROVA-PÅ GRATIS:

Torsdag 8/9 kl. 20.00-21.00

Anmälan via mail eller sms, ingen avgift - enbart för dig som inte gått kurser på yogaskolan nyligen.
 

DATUM & PRIS:

Fredag
25 november
Kl 16.00-18.15
300:-

Du har möjlighet att delta i tre yinyoga-workshops med olika teman under höstterminen; 30 sept, 14 okt och 25 nov. Antingen bokar du in dig på alla tre eller väljer att gå på enstaka. Om du bokar in dig på alla tre ges ett rabatterat pris på 750:- för alla tre; se flik "Yinyoga-workshops x 3".

Early bird-erbjudande: 
Betala senast 15/8 och få 10 % rabatt på avgiften.

LÄRARE:

Anna Lindberg
E-post: annalindberg.abc@gmail.com
Tel: 070-574 88 72

ANMÄLNINGSFORMULÄR:

För mer info om hur vi behandlar dina uppgifter läs här

Om yoga:


www.umeayogaskola.se | info@umeayogaskola.se 
Sveagatan 6, 903 27 Umeå | 070-628 26 55
Plusgiro: 10 27 72-1  |  Swish: 123 381 18 17