LOGO NY Umeå Yogaskola MOBIL

YINYOGA WORKSHOP 28 JAN: STRESS & SÖMN

Yinyoga som också brukar kallas ”yoga för stela” är en mjuk yogaform där alla övningar praktiseras sittande eller liggande. Denna yogaform passar för alla och du kan utöva yinyoga vare sig du är ung eller gammal, vig eller stel, liten eller stor, man eller kvinna eller gravid.
 
Denna workshop är indelad i två delar där vi först kommer att göra övningar för att mjuka upp vår fascia/bindväv och i slutet på passet även ställningar som är bra att göra på kvällen för att förbättra sömnen. Övningarna varvas med teori om hur stress och sömn hör ihop samt verktyg till hur du kan minska din stress och förbättra din sömn.

Efter del ett bjuds du på te, frukt och choklad. Del två inleds med andningsövningar, följt av en längre yoga nidra (djupavslappning) och meditation.

DATUM & PRIS:

Lördag
28 januari
Kl 13.00-16.30
450:-

Erlagd kursavgift senast 1 månad innan kursstart: 400:-

LÄRARE:

Anna Lindberg
E-post: anna.umeayogaskola@gmail.com 
Tel: 070-574 88 72

ANMÄLNINGSFORMULÄR:

För mer info om hur vi behandlar dina uppgifter läs här

Om yoga:


www.umeayogaskola.se | info@umeayogaskola.se 
Sveagatan 6, 903 27 Umeå | 070-628 26 55
Plusgiro: 10 27 72-1  |  Swish: 123 381 18 17